سلام دوستان محکینویی امروز 29 اسفندماه 1402 هستش. اومدیم با چندتا خبر آموزشی مهمونتون کنیم.

اعتراض معلمان به نحوه اجرای رتبه‌بندی‌ها

در ابتدا خبر اولمون مربوط میشه معلمان و دبیران محترم مدارس و ماجرای دنباله‌دار رتبه‌بندی‌ها. رتبه‌بندی معلمان که از زمان تصویب تا زمان اجرا دارای حواشی فراوان بوده و چندماه بعد از اجرایی شدن این طرح همچنان تعدادی بالایی از معلمان از نحوه ارزیابی انجام شده ناراضی‌اند. در همین راستا رضا مرا صحرایی سرپرست آموزش و پرورش در آخرین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش به این موضوع اشاره کرد:

اعتراضات معلمان به نحوه رتبه‌بندی به دقت بررسی می‌شود تا حقی از کسی تضییع نشود.توجه جدی به دغدغه‌های همکاران پیرامون مسائل آموزشی و پرورشی و رتبه‌بندی معلمان، مهم و ضروری بوده و هدف این است که همکاران به حق خود برسند. ۹۴۰ هزار معلم تقاضای رتبه کرده بودند که پرونده ۹۳۳ هزار نفر مورد بررسی قرار گرفت، ۵۹ میلیون سند در سامانه‌ای که ظرف مدت ۳.۵ ماه آماده بهره‌برداری شده بود، بارگذاری شد و این مسئله حجم گردش کار آن را افزایش داد.

مشکلات رتبه‌بندی را با کمک همکاران برطرف می‌کنیم. چند کار در مورد رتبه‌بندی در حال انجام است؛ اول اینکه فرایند رسیدگی به اعتراضات آغاز شده است که در اعتراضات اجازه بارگذاری مدرک جدید داده نمی‌شد که به فوریت زمینه بارگذاری مدرک جدید فراهم خواهد شد، البته باید قابلیت‌های جدیدی در سامانه برای این کار ایجاد شود و معلمان می‌توانند در مؤلفه مورد اعتراض، مدارک تکمیلی را ارائه دهند.

وی افزود: کمیته نظارت و پایش رتبه‌بندی شروع به کارکرده است و گروهی مختصات عمومی هر یک از رتبه‌ها را مشخص کرده‌اند که بر اساس آن، رتبه‌ها را کیفیت‌سنجی می‌کنند.

وی با اشاره به برنامه هفتم توسعه گفت: نقش آموزش و پرورش در برنامه هفتم توسعه باید پررنگ دیده شود. در این حوزه تمام تلاش خود را می‌کنیم تا آموزش و پرورش نقش ویژه‌ای در برنامه هفتم داشته باشد. آموزش و پرورش نیازمند مشارکت و همکاری همه دستگاه‌ها و جامعه است تا بتواند نقش خود را به نحو احسن ایفا کند.

یکی از دیگر موضوعاتی که در جلسه شورا بررسی شد، طرح آموزش زبان‌های خارجه بود که کلیات طرح به تصویب رسید اما بررسی کیفیت اجرای طرح به جلسات بعدی شورا محول شد./خبرگزاری مهر

اعلام نتایج و تاریخ و نحوه ثبت نام کنکور دکتری(PHD) سال 1402

آزمون دکتری-خبرگزاری مهر

كارنامه نتايج اوليه آزمون مذكور روز یک‌شنبه مورخ 1402/01/27 از طریق درگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش قابل مشاهده است. داوطلبان با استفاده از شماره داوطلبي يا شماره پرونده و همچنين شماره شناسنامه و سال تولد به كارنامه نتايج اوليه آزمون خود دسترسي خواهند داشت. آن‌دسته از افرادی كه براساس مندرجات كارنامه اوليه مجاز به انتخاب رشته‌هاي تحصيلي شده‌اند، مي‌بايست از روز سه‌شنبه مورخ 1402/01/29 تا روز شنبه مورخ 1402/02/02نسبت به ثبت كدرشته‌محل‌هاي انتخابي خود (حداكثر 50 كدرشته محل درصورت وجود) با توجه به رشته امتحاني كه در آن آزمون داده‌اند، در درگاه اطلاع‌رساني اين سازمان اقدام نمايند. به اين‌دسته از متقاضیان توصيه مي‌شود؛ ابتدا نسبت به مطالعه دقيق دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي و اطلاعيه‌هاي مرتبط با آن اقدام نموده، سپس كدرشته‌محل‌هاي مورد علاقه خود را از كدرشته‌محل‌هاي مربوط به رشته امتحاني انتخاب و اولويت‌ها را به ترتيب علاقه، مرتب نموده و پس از آن نسبت به ثبت انتخاب‌هاي خود اقدام نمايند. (دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي اين آزمون از طريق درگاه اطلاع‌رساني اين سازمان از روز دو‌شنبه مورخ 1402/01/28 در اختيار داوطلبان مجاز به انتخاب رشته قرار خواهد گرفت).

برای دانلود فایل راهنمای انتخاب رشته کلیک کنید
لازم به توضيح است اسامي معرفي‌شدگان داراي حدنصاب به منظور شركت در مرحله دوم (مصاحبه، بررسي سوابق علمي و پژوهشي و …) در دهه سوم اردیبهشت ماه 1402 از طريق درگاه اطلاع‌رساني اين سازمان منتشر خواهد شد.

همچنین داوطلبان گرامی را به موارد ذیل توجه کنند:
1-داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته می‌باشند و علاقه‌مند به انتخاب رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی هستند، لازم است به درگاه دانشگاه مذکور به آدرسwww.azmoon.org  مراجعه و براساس اطلاعیه‌های مربوط که در درگاه آن دانشگاه اطلاع‌رسانی خواهد شد، اقدام نمایند. 
2-داوطلبان علاقه‌مند به انتخاب هر يك از كد رشته‌هاي امتحاني مربوط به دانشگاههاي: امام صادق (ع)، جامع امام حسين (ع) و علوم انتظامي امين كه فقط مجاز به انتخاب رشته در دوره‌هاي غيرروزانه شده‌اند، در صورت تمايل و دارابودن شرايط لازم مطابق توضيحات انتهاي دفترچه، مي‌توانند كد رشته محل‌هاي مربوط به دوره‌هاي روزانه فقط دانشگاههاي ذيربط را نيز انتخاب نمايند و در سایر دانشگاهها و موسسات آموزش عالی منحصراً مجاز به انتخاب رشته از دوره‌های مجاز و براساس رشته امتحانی خود می باشند.
داوطلبان درصورت لزوم مي‌توانند سوال يا سوالات خود را با بخش سیستم پاسخگويي این سازمان به نشانی: https://request.sanjesh.org/ و یا در ساعات اداری با شماره تلفن 42163-021 در ميان بگذارند./سازمان سنجش

admin

ادمین محکینو

https://mahakino.com/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *